شرکت مهندسی آدورا فراز آریا دوستدار همیشگی طبیعت
خرید درب ضد حریق

انتخاب یک درب مقاوم در برابر حریق

برای انتخاب یک درب مقاوم حریق باید به موارد زیر دقت کرد:

 • جنس ورق

درب و جهارچوب و تطابق قطر ورق، با استاندارد اخذ شده.
چون در مواردی مشاهده شده که جنس ورق و قطر آن با درب تست شده در آزمایشگاه مغایرت دارد که برای اطمینان از خرید صحیح درخواست تست ریپورت درب می گردد.

 • هسته پرشده درب

یکی از مواردی که برای جلوگیری از انتقال حرارت در درب های مقاوم حریق استفاده میگردد، هسته درب ضد حریق می باشد که از موادی مانند پشم سنگ، پشم سرامیک، هانی کامب، پرلیت تشکیل می گردد .
شرکت مهندسی آدورا فراز آریا بعنوان شرکت مورد تائید درب های آتش نشانی و نماینده رسمی شرکت های تولید کننده درب همدان و درب اراک (تکسان درب، هگمتان درب یا امیر درب ، راشین درب آرامش آبی و سالیان درب ماندگار) پیشرو در ارائه درب مطابق با تست ریپورت های هرکدام از این تولید کننده های درب ایرانی از مواد پرکننده استاندارد استفاده می نماید.

 • جنس نوار دود بند

جنس نوار دودبند در درب های ضد حریق معمولا از مواد پف کننده و غبر الاستیکی استفاده میگردد تا در مواقع حریق از سمت اتش مانع ورود دود به محیط امن گردد و همچنین با جلوگیری از ورود اکسیژن موجب کند سوزی نیز می گردد.

 • یراق الات

یکی از مواردی که خریدار باید در زمان انتخاب درب به آن دقت نماید تا در زمان دریافت تاییدیه از سازمان دچار مشکل نگردد و یراق آلات درب (آنتی پنیک- دستگیره پشت- لولا – نوار دودبند و آرام بند) مابق با برند تایید شده سازمان آتش نشانی اعلام شده در سایت آن سازمان و مطابق با تاییدیه همان شرکتی باشد که ذرب تایید شده چون نمیتوان از یک درب و یک یراق دیگری که تاییدیه ندارد تستفاذه نمود- حتی اگر آن یراق الات برای درب دیگری تاییدیه داشته باشد- زیرا کل پیکیج درب و یراق آلات تست ریپورت دریافت میکنند و یراق الات باید مطابق با تست ریپورت همان درب باشد.

 • رنگ درب

رنگ درب باید رنگ استاندارد باشد و طبق اعلام سازمان اتش نشانی تهران هیچ شرکت نباید خود اقدام به رنگ آمیزی نماید و درب را از استاندارد خارج نماید

 • بازشو درب

بازشو درب حداقل 80 سانتی متر باید باشد و اگر برای خروج معلولین استفاده نگردد تا 65 سانتی متر هم مورد تایید است ( برای دریافت دقیق تر میتوانید به مبحث سوم ساختمان قسمت درب مقاوم حریق مراجعه نمایید)

ابعاد استاندارد درب ها معمولا 110*210 یا 105*210 پشت به پشت چهارچوب برای دهانه ای استاندارد میباشد.

دهانه بزرگتر از عرض 120 درب دولنگه ساخته میشود
حداکثر ارتفاع درب که تست ریپورت دارد 240 دقیقه میباشد

 • نصب درب

علاوه بر خرید درب مناسب نصب بایستی توسط کارشناسان متخصص نصب گردد تا به دقت موارد صحیح نصب و دود بندی رعایت گردد. باید به خریدار یا مصرف کننده نحوه استفاده صحیح درب آموزش داده شود تا در مواقع حریق امکان استفاده از راه پله وجود داشته باشد
درب های مورد تایید سازمان آتش نشانی داراری سطوح متفاوت کیفیت برای هر نوع کاربری میباشد اما توصیه کلیه کارشناسان و حتی سازمان اتش نشانی استفاده از درب ها با استادارهای بالاتر می باشد.

راه پله امن یکی از موارد مهم در موارد حریق مباشد که با استفاده از درب مقاوم حریق مجهز میگردد زمان مقاومت درب ضد حریق در ساختمان مسکونی برای دیوار با قطر 20 سانتی متر حداقل 90 دقیقه در صورت دارا بودن خاموش کننده اتوماتیک (اسپرینگلر ) تا 60 دقیقه هم مورد تایید است ( رجوع به مبحث سوم ساختمان قسمت درب مقاوم حریق)

فهرست مطالب

ارتباط با ما

تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان خواجه عبداله انصاری، کوچه نورمحمدی

02125945

آخرین مقالات

۲ نظر “انتخاب یک درب مقاوم در برابر حریق

 1. محمد علی افشار گفت:

  سلام قیمت درب ضد حریق میخواستم

  1. آدُرا گفت:

   با سلام و درود
   لطفا جهت کسب اطلاعات ببشتر با شماره ۲۵۹۴۵-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *