شرکت مهندسی آدورا فراز آریا دوستدار همیشگی طبیعت

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

 • درب اتوماتیک شیشه ای یک فناوری پیشرفته است که در بسیاری از مکان‌ها از جمله فضاهای تجاری، اداری و عمومی استفاده می‌شود. این نوع درب با استفاده از سیستم‌های الکترونیکی و مکانیکی عملکرد خود را انجام می‌دهد و قابلیت باز و بسته شدن اتوماتیک را به کاربران می‌دهد.

  درب اتوماتیک شیشه ای با استفاده از سنسورهای مختلفی مانند سنسور حرکت،  می‌تواند تشخیص دهد که کسی در حال عبور از درب است یا خیر. سپس با استفاده از موتورهای الکترونیکی، درب به صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شود. این فناوری نه تنها سهولت و راحتی در تردد افراد را افزایش می‌دهد، بلکه به دلیل شفافیت شیشه و ظاهر زیبا، به زیبایی و طراحی مکان نیز اضافه می‌کند.

  درب اتوماتیک شیشه‌ای به عنوان یک راه حل مناسب در مکان‌هایی با تردد بالا و نیاز به امنیت، به خصوص در فضاهای تجاری و اداری، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، استفاده از این نوع درب در بخش‌هایی از بیمارستان‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌ها نیز بسیار رایج است.

  با توجه به اینکه درب اتوماتیک شیشه‌ای ترکیبی از زیبایی، کارایی و امنیت است، استفاده از آن به عنوان یک عنصر طراحی مدرن و نوآورانه در معماری و دکوراسیون فضاها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این درب‌ها قادرند با ایجاد یک ارتباط بین داخل و خارج، همراهی عالی با طراحی داخلی فضاها را به ارمغان بیاورند.

  انواع درب اتوماتیک

  در این بخش، به معرفی انواع درب‌ شیشه ای می‌پردازیم، از جمله:

  1. درب اتوماتیک شیشه ای کشویی
  2. درب اتوماتیک شیشه‌ ای لولایی
  3. درب اتوماتیک شیشه‌ ای تاشو
  4. درب اتوماتیک شیشه‌ ای گردان

  درب اتوماتیک کشویی

  درب اتوماتیک کشویی در دو مدل عرضه می‌شود 1- اسلایدینگ 2- تلسکوپی

  درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ :

  این درب اتوماتیک همان طور که از نام شان مشخص است به صورت کشویی باز و بسته می شوند. استفاده از درب اتوماتیک اسلایدینگ رواج زیادی دارد و به همین دلیل جز درب های اتوماتیک پر طرفدار میباشند. در یک تقسیم بندی کلی این درب های اتوماتیک را به دو دسته درب های اتوماتیک کشویی دو لنگه و درب های اتوماتیک کشویی چهار لنگه تقسیم می کنند.

  انواع درب اتوماتیک شیشه ای
  کاربردهای درب اتوماتیک اسلایدینگ دو لنگه و چهار لنگه با یکدیگر متفاوت است. درب‌های دو لنگه برای محیط‌های کوچک استفاده می‌شوند که رفت و آمد زیادی در طول روز ندارند. اما در مکان‌هایی که رفت و آمد فراوان است، استفاده از درب‌های  چهار لنگه ضروری است. به عنوان مثال، در فروشگاه‌ها، بانک‌ها و ادارات که شلوغی زیادی دارند، درب اتوماتیک چهار لنگه استفاده می‌شود
  درب‌های اتوماتیک اسلایدینگ به‌طور متنوعی و با ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند تا برای هر اندازه و مکانی قابل استفاده باشند.با توجه به این موارد قیمت درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ متفاوت می‌باشد.

  مزیت درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ
  • سهولت در جابجایی اشیا ء بزرگ
  • دید به فضای بیرون
  • افزایش زیبایی
  • اشغال فضای کمتر به دلیل بازو بسته شدن از جهت راست یا چپ
  • کنترل دمای محیط داخل )هدر نرفتن سرما و گرمای محیط)
  • استفاده در مکان‌های پرتردد و استفاده سریع و آسان
  • وجود باطری بک آپ برای موقع قطعی برق
  • کنترل باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه‌ای به‌وسیله ریموت
  • حرکت آرام و بی‌صدا درب در هنگام باز و بسته شدن
  • برخورداری از امنیت بالا

   

  درب اتوماتیک کشویی تلسکوپی

  درب اتوماتیک شیشه ‌ای تلسکوپی به شکلی خطی عمل می‌کند و به عنوان یکی از رایج‌ترین، محبوب‌ترین و پرکاربرد‌ترین درب‌های اتوماتیک شناخته می‌شود. این نوع درب‌ها به خاطر قابلیت بازشدن و بسته شدن با سرعت بالا، در مکان‌های پرتردد و با ورودی و خروجی کوچک استفاده می‌شوند. امکان نصب آسان در ورودی‌ها و خروجی‌های کوچک، یکی از ویژگی‌های مهم این درب‌ها است. این نوع درب‌ها، با الهام از حرکت تلسکوپی، که درب‌های شیشه‌ای را به صورت لایه‌هایی روی هم قرار می‌دهد، طراحی شده است.درب اتوماتیک شیشه‌ای تلسکوپی نسبت به درب‌های شیشه‌ای اسلایدینگ ، به عنوان یک نوع پیشرفته‌تر در نوع درب‌های شیشه‌ای، مطرح است.

  درب اتوماتیک کشویی تلسکوپی

  روند باز شدن درب اتوماتیک شیشه ‌ای تلسکوپی به شرح زیر است: ابتدا ، پس از تشخیص حرکت توسط حسگر درب شیشه ‌ای، لت متحرک اول که در مرکز ورودی قرار دارد، حرکت کرده و بر روی لت دوم قرار می‌گیرد. سپس هر دو لت به سمت لت ثابت حرکت کرده و با هم جمع می‌شوند. در نتیجه، ورودی برای رفت و آمد افراد باز می‌شود.

  انواع درب اتوماتیک شیشه‌ای تلسکوپی

  درب اتوماتیک تلسکوپی دو طرفه، سیستمی است که درب شیشه‌ای را در هر دو جهت افقی باز و بسته می‌کند. درب اتوماتیک تلسکوپی یک طرفه نیز به صورت افقی باز و بسته می‌شود، اما تنها در یک جهت عمل می‌کند.

  مزایای درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی
  • مناسب برای اماکنی که دارای عرض کمی دارد.
   مناسب برای فضاهایی که دارای تردد زیادی است مانند مراکز خرید ،فروشگاه ها، بیمارستان ها ، بانکها و ….
   حرکت آرام و بدون صدا به دلیل مجهز بودن به چرخ های پلیمری
   جلوگیری از ورود گردو غبار
   جلوگیری از اتلاف انرژی
   جلوگیری از انتقال بیماری
   دارای طراحی زیبا و مدرن
  عوامل تاثیر گذار در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

  عوامل گوناگونی در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای اثر گذارند که 4 مورد اصلی آن را برای شما بیان میکنیم

  1. اتبعاد شیشه
  2. برند اپراتور
  3. کیفیت و مدل شیشه
  4. فیرم شیشه ها در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای تاثثیر دارد.

   

  درب اتوماتیک شیشه ای لولایی

  این نوع درب خود شامل دو مدل رو کار و تو کار می‌باشد که به آن می‌پردازیم

  درب اتوماتیک لولایی روکار

  این درب به دلیل استفاده از لولا و شکل باز شدن خود استفاده‌های خاصی دارد و در تمامی‌ مکان‌ها قابل استفاده نیست و دارای ویژگی‌ها و عملکرد متفاوتی است. این مدل درب که برای ورود یک‌طرفه یا با جهت مشخص مناسب است، می‌تواند یک یا دو درب متحرک داشته باشد که به طرف داخل یا خارج باز می‌شوند. این نوع درب‌ها برای فضاهای کوچک مناسب نیستند.

  درب اتوماتیک شیشه ای لولایی
  ویژگی‌های درب اتوماتیک لولایی رو کار
  • مناسب برای فضاهایی با محدودیت در عرض
  • حرکت بی صدا ، روان و سریع
  • جلوگیری از اختلال در نظم و آرامش
  • قابل نصب بر روی هر نوع درب لولایی
  • سهولت در تردد
  • جلوگیری از اتلاف انرژی و ورود صدا و گرد و غبار
  • قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن در برابر میزان تردد، فصول سال و یا حتی ساعت مختلف شبانه روز
  • از نظر بهداشتی با توجه به نوع باز شدن درب، کمترین میزان تماس بین پنل‌های درب و عابران وجود خواهد داشت.

   

  کاربرد درب های اتوماتیک شیشه ای لولایی روکار

  هتل ها، رستوران ها، مراکز خرید،فروشگاه ها،ساختمان های اداری،بیمارستان ها،مراکز مراقبتی و اورژانسی، مدارس

  درب اتوماتیک لولایی توکار

  این نوع درب اتوماتیک, نصبی آسان و رفاه و ایمنی زیادی به همراه دارد.نصب درب اتوماتیک لولایی توکار بدین صورت است که تمامی سیستم و قابلیت های خودکارسازی درب اتوماتیک روی زمین یا سقف با طراحی زیبا پنهان خواهد شد. بنابراین برای مکان هایی که زیبایی در آنجا شرط اول است بسیار مناسب است.

  انواع درب های درب اتوماتیک لولایی تو کار

  یک طرفه:اتصال سقف،اتصال زمین،تصال به سقف زیرزمین و بدون اتصال

  دو طرفه:اتصال سقف،اتصال زمین،تصال به سقف زیرزمین و بدون اتصال

  مکان های مورد استفاده درب اتوماتیک لولایی

  درب اتوماتیک شیشه ای لولایی مناسب برای انواع ساختمان های مسکونی، تجاری و سالن ها و… که دارای ترافیک متوسطی هستند می توانند استفاده گردند همچنین چونکه این درب های اتوماتیک شیشه ای لولایی به طور اتوماتیک باز و بسته می شوند بهمین دلیل میتوانند میزان هدر رفت انرژی ساختمان را تا درصد بالایی کاهش دهند.
  قیمت درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی به وابسته به عوامل متعددی است که شامل موارد زیر می‌شود

  1. ابعاد شیشه
  2. برند اپراتور
  3. کیفیت و مدل شیشه
  4. فریم شیشه‌ها
  5. برند و کیفیت جک و لولا ها

  برای خرید درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی، توجه به این موارد بسیار مهم است. لازم است دقت کافی در انتخاب ابعاد شیشه، برند اپراتور، کیفیت و مدل شیشه، و فریم شیشه‌ها مورد عمل قرار گیرد تا بهترین درب با قیمت مناسب.

  درب اتوماتیک تاشو

  مورد استفاده درب اتوماتیک تاشو در جایی می باشد که مشتریان درب با مشکل محدودیت فضا روبرو باشند. از نظر ساختاری هم درب اتوماتیک تاشو بسیار شبیه به درب اتوماتیک لولائی می باشد، با این تفاوت که  هر لت آن به دو قسمت تقسیم شده و دو قسمت حاصل به همدیگر لولا شده اند و در آخر به جای دو لت نصب شده به دیوار، دو لت لولا شده به دیوار های اطراف و یک لت لولا شده به هر یک از این لت ها وجود خواهد داشت. در بعضی از موارد هم لازم است که فقط درب به یک سمت دیوار نصب گردد، که در این حالت درب شامل دو لت لولا شده به یکدیگر می باشد که یکی از آنها به یک سمت دیوار لولا شده است.

  درب اتوماتیک شیشه ای  تاشو

  ویژگی های بارز درب اتوماتیک تاشو

  • کاهش شعاعی که درب در آن باز و بسته می گردد و عملیات خود را انجام می دهد (در مقایسه با درب اتوماتیک لولایی معمولی در فضای محدود )
  • سرعت بالا در باز و بسته شدن درب
  • قابل استفاده در فضاهای محدود
  • توان مصرفی کمتر نسبت به درب اتوماتیک لولایی معمول
  کاربرد درب اتوماتیک تاشو

  کاربرد اینگونه دربها برای فضاهای محدود می باشد که بیشترین بازشوی مفید را داشته باشد. درب های تاشو که در اصطلاح درب های اتوبوسی هم نامیده می شود متشکل از 4 لت می باشد که محل اتصل این لتها (فریم ها) از لولاهای مخصوص وپینهای بکاررفته بر روی فریم ها به نوعی طراحی شده است که از دو طرف کاملا بر روی هم تا شده و فضای بازشوی مفیدتری را ایجاد میکند.
  قیمت درب اتوماتیک شیشه‌ای تاشو  وابستگی به عوامل متعددی است که شامل موارد زیر می‌شود:

  1. ابعاد شیشه
  2. برند اپراتور
  3. کیفیت و مدل شیشه
  4. فریم شیشه‌ها
  5. برند و کیفیت جک و لولا ها

  در نتیجه، در خرید درب اتوماتیک شیشه‌ای تاشو، لازم است دقت کافی در انتخاب ابعاد شیشه، برند اپراتور، کیفیت و مدل شیشه، و فریم شیشه

  درب اتوماتیک شیشه ای گردان

  نهایت نو آوری و جذابیت  موجود در تکنولوژی روز درب اتوماتیک را می توان در درب اتوماتیک گردان کلاسیک ب به تصویر کشید. درب اتوماتیک گردان کلاسیک با ممانعت از هدر رفت بالای ۹۰ درصد مصرف انرژی در مدت زمان کوتاه قیمت بالایش را جبران کرده و سپس به مرور سبب صرفه جویی ارزی می شود.
  این مدل درب شامل 4 نوع میباشد که به آن می‌ پردازیم:

  • درب اتوماتیک شیشه ای گردان بزگ
  • درب اتوماتیک شیشه ای گردان کوچک
  • درب اتوماتیک شیشه ای گردان فریم باریک
  • درب اتوماتیک شیشه ای گردان تمام شیشه

  درب اتوماتیک شیشه ای گردان

  1- درب اتوماتیک شیشه ای گردان بزگ

  ستون مرکزی این گونه درب اتوماتیک گردان کلاسیک بزرگ از انواع قبلی بزرگ تر و قوی تر است و جنس آن از فولاد است و با بهره گیری از یک سیستم منسجم برای محل هایی که نیاز به درب هایی با قطر بزرگ تر دارند توصیه می شود.درب اتوماتیک کلاسیک بزرگ دارای معابر گریز و فرار با عملکرد سریع و بالاست . با استفاده از این سیستم  لنگه های درب می توانند به سمت بیرون تاب خورده وو اجازه ورود را بدهند همانند سیستم باز شدن درب اتوماتیکی که در مواقع اضطراری به شکل اتوماتیک عمل می کنند.

  2- درب اتوماتیک شیشه ای گردان کوچک

  این نوع درب در واقع از سه یا چهار عدد درب ساخته شده است. که همگی روی یک محور عمودی قرار گرفته‌اند. و دور این محور قابلیت چرخش دارند. روی تمامی این درب‌ها با یک محفظه استوانه‌ای شکل پوشیده شده است.

  3- درب اتوماتیک شیشه ای گردان فریم باریک

  درب شیشه ای اتوماتیک گردان فریم باریک Light Frame نوعی درب اتوماتیک گردان است که بر خلاف ظاهر ظریفش بسیار قوی ساخته و طراحی شده است ، سبکی آن به دلیل آلومینیوم نازک و بادقت طراحی شده آن روی هر لنگه درب می باشد و فولاد نازک کروم شده آن نیز تأثیر بسیاری دارد.پوشش سقف ، شیشه ای می باشد و نبود ستون مرکزی همه باعث ایجاد نمایی شکیل و برجسته شده اند. این مدل درب برای عبور یک طرفه کاربرد دارد. بنابراین اگر این مدل را انتخاب می‌کنید، نیاز است درب ورودی و خروجی مجزا برای ساختمان در نظر بگیرید. جلوه‌ی زیبایی در ظاهر ساختمان ایجاد می‌کند. به همین دلیل معمولا در فضاهای لوکس‌تر مانند مال‌ها، پاساژهای بزرگ، هتل‌ها و… استفاده می‌شود.

  4- درب اتوماتیک شیشه ای گردان تمام شیشه

  یکی از زیباترین نوع درب ها و یکی از پیچیده ترین سیستم ، درب شیشه ای اتوماتیک چرخشی درب اتوماتیک گردان ) می باشد. این نوع درب شیشه ای اتوماتیک چرخشی بیشتر در مکان هایی به کار گرفته می شوند که به علت محدودیت در عرض محل نصب دیوار ، امکان نصب دیگر دربهای اتوماتیک وجود نداشته باشد. می توان از درب اتوماتیک گردان به صورت یک لنگه و یا دو لنگه استفاده کرد .

  مزایا و ویژگی های درب اتوماتیک شیشه ای گردان

  • دارای میکرو کنترل هوشمند با انواع تنظیمات کاربردی برای کاربران
  • دارای امنیت بالا به منظور جلوگیری از به تاخیر افتادن تخلیه ساختمان
  • دارای دکمه اضطراری به منظور باز کردن درب حتی در حالت قفل
  • ساختار بسیار پایدار
  • کنترل با 5 حالت عملکرد
  • دارای قفل دو جهته
  • به منظور جلوگیری از گیر کردن پای افراد در هنگام عبور و مرور دارای ریل کف توکار می باشد .
  • قفل شب
  • جایگاه نمایش: این محل می تواند نورانی باشد و نیز جایگاه وارد شدن را از موقعیت مرکز خود در درب اتوماتیک به بالا راهنمایی می کند.
  • زیبایی منحصر به فرد و سازگار با نماهای مختلف ساختمان
  • تردد نامحدود
  • عدم تداخل نفرات در هنگام ورود و خروج
  • جلوگیری از اتلاف انرژی و ورود صدا و گرد و غبار
  • قابلیت نصب انواع فریم های آلومینیومی و استیل در رنگهای مختلف
  • حرکت بیصدا، روان و سریع

  در چه مکان هایی می توانیم از درب اتوماتیک گردان استفاده کنیم ؟

  • راهروهای اضطراری و فرار
  • اداره پست
  • بیمارستان ها
  • ایستگاه های راه آهن
  • برای باز شدن سریع درب
  • ایستگاه های مترو
  • مراکز خرید
  • هتل ها
  • نمایشگاه ماشین
  • برای حداکثر عرض بازشو

  عوامل تاثیر گذار در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای گردان

  1. ابعاد شیشه
  2. برند اپراتور
  3. کیفیت و مدل شیشه
  4. فریم شیشه‌ها
  5. برند و کیفیت جک و لولا ها


  در نتیجه، در خرید درب اتوماتیک شیشه‌ای گردان لازم است دقت کافی در انتخاب ابعاد شیشه، برند اپراتور، کیفیت و مدل شیشه، و فریم شیشه

   

   

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فهرست مطالب

  ارتباط با ما

  تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان خواجه عبداله انصاری، کوچه نورمحمدی

  02125945

  آخرین مقالات

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *