اپراتور درب های اتوماتیک آدرا (رکورد، تورمکس، آفا)

در طی چند سال اخیر درب‌های اتوماتیک، به جایگزین بسیار مناسبی برای درب‌های سنتی تبدیل شده‌اند و به‌مرورزمان نیز شاهد بهره گیری بیشتر از این درب‌ها هستیم. درب‌های اتوماتیک به دلیل ویژگی و مزایای بسیار زیادی که دارند، در هتل‌ها، آپارتمان‌ها، فرودگاه‌ها، پاساژ و مراکز تفریحی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب‌های اتوماتیک در انواع و اقسام مختلفی تولید می‌شوند که یکی از پراستفاده‌ترین نوع آن درب‌های شیشه‌ای هستند. درب شیشه‌ای از مونتاژ قطعات مختلف تولید می‌شود. یکی از مهم‌ترین اعضای این درب‌ها، اپراتور است که دو نوع اپراتور ایرانی و وادراتی آن در بازار موجود است. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی دقیق‌تر و بیشتری از اپراتور درب اتوماتیک بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

اپراتور درب اتوماتیک چیست؟

اپراتور درب اتوماتیک یکی از اجزای اصلی و مهم درب شیشه‌ای برقی است. در صورت نبود این قطعه، درب اتوماتیک علناً هیچ عملکردی نخواهد داشت. در واقع اپراتور وظیفه تنظیمات درب جهت باز و بسته شدن را بر عهده دارد. اپراتور درب اتوماتیک در واقع ترکیبی پیوسته از چند قطعه در کنار هم است که باعث کارایی آن می‌شوند. انتخاب اپراتور برای درب‌های برقی با توجه به پارامترهایی نظیر وزن هر اسلاید و میزان تردد در روز مشخص می‌شود. امروزه در بازارهای ایران دو نوع اپراتور ایرانی و وارداتی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های مختلفی داشته و ما در ادامه آن‌ها را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

اجزای اپراتور درب اتوماتیک

همان گونه که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم اپراتور درب اتوماتیک از ترکیب اجزای مختلفی ساخته می‌شود. به طور کلی می‌توان این اجزا را به دو بخش الکترونیکی و مکانیکی تقسیم کرد.

اجزای بخش الکترونیکی شامل قطعات زیر هستند:

 • برد
 • الکترو موتور
 • چشمی
 • کلید کنترل وضعیت و منبع تغذیه

 قسمت‌های  مکانیکی نیز شامل قطعات مختلف زیر هستند:

 • ریل
 • تسمه
 • تسمه گیر
 • هنگر
 • هرزگرد
 • کاور
 • استپر

این قطعات توسط تکنسین‌های متخصص به یکدیگر مونتاژ شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. شایان ذکر است که شرکت ادورا یکی از بهترین شرکت‌های حال حاضر در مونتاژ قطعات درب‌های اتوماتیک ایرانی است.

مقایسه اپراتور ایرانی و وارداتی

بسیاری از افراد زمانی که می‌خواهند اپراتور درب اتوماتیک تهیه کنند، بین خرید اپراتور ایرانی و وارداتی دچار شک و تردید می‌شوند. در واقع این دو دلی به آگاهی کم افراد به ویژگی و خصوصیات اپراتور درب اتوماتیک مربوط است. از این رو ما نیز در این بخش اپراتور ایرانی و وارداتی را با یکدیگر مقایسه کرده و با بیان ویژگی‌های هر یک باعث می‌شویم تا انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید.

در وهله اول به بررسی اپراتورهای وارداتی می‌پردازیم. این اپراتورها با تکنولوژی روز ساخته شده و از دوام و طول عمر بالایی برخوردار هستند. قطعات استفاده شده در این اپراتورها از بهترین‌های نوع خود بوده و شما بی شک یک محصول درجه 1 با بازدهی بالایی را خریداری خواهید کرد. اگر هدف شما از خرید اپراتور درب اتوماتیک استفاده از آن، برای اماکنی که رفت و آمد زیاد است و در نتیجه درب‌ها به تعداد دفعات زیادی در طول روز باز و بسته می‌شوند، است. بی شک اپراتورهای وارداتی جوابگوی نیاز شما خواهند بود و هیچ‌گونه نگرانی از بابت خراب شدن آن نخواهید داشت. شرکت ادورا که به عنوان وارد کننده و نماینده رسمی اپراتور درب‌های اتوماتیک نیز شناخته می‌شود، اپراتورهای وارداتی را با تضمین اصالت کالا و با قیمت‌های بسیار اقتصادی به دست مشتری می‌رساند. اما در مقابل اپراتورهای ایرانی قرار دارند که حاصل دسترنج کارکنان ایرانی و فناوری مهندسین ایرانی هستند. این درب‌ها نیز در انواع مختلفی ساخته می‌شوند و حتی بسیاری از آن‌ها از کیفیت بسیار خوبی نیز برخوردار هستند. یکی از بارزترین ویژگی‌های اپراتورهای ایرانی، قیمت اقتصادی‌تر و مقرون به صرفه تر آن‌ها نسبت به اپراتورهای وارداتی است. از آن گذشته شما می‌توانید با خرید اپراتورهای ایرانی از تولیدات داخلی نیز حمایت کنید. شایان ذکر است که شرکت ادورا علاوه بر واردات اپراتورها، در مونتاژ قطعات اپراتورها نیز فعالیت داشته و قطعات مختلف اپراتور درب اتوماتیک توسط تکنسین‌های متخصص شرکت ادورا مونتاژ می‌شوند.

اپراتور درب اتوماتیک را از کجا خریداری کنیم؟

امروزه شرکت‌های مختلفی در حال فروش انواع اپراتور درب اتوماتیک هستند. اما برخی از آن‌ها به جای فروش محصولات با کیفیت و اصل، از جنس‌های بی کیفیت استفاده می‌کنند حتی برخی از آن‌ها این محصولات بی کیفیت را با قیمت‌های گزاف به فروش می‌رسانند. در نتیجه افراد پس از مدت کوتاهی از خرید اپراتور، شاهد خراب شدن آن می‌شوند. اتفاق افتادن این رخدادها و تکرار آن‌ها در درب‌های اتوماتیک مختلف، باعث ایجاد شک و تردید در افرادی شده است که قصد دارند اپراتور درب اتوماتیک خریداری کنند. اگر شما هم جز افرادی هستید که به دنبال خرید اپراتور ایرانی و وارداتی هستید بهتر است قبل از خرید خود در باره فروشگاه‌ها و برندهای مختلف فروشنده به خوبی تحقیق کنید تا از یک مکان مطمئن خرید خود را انجام دهید. همچنین اگر می‌خواهید با اطمینان و در زمان کمی خرید خود را نهایی کنید می‌توانید به خرید محصولات شرکت ادورا اقدام کنید.

قیمت اپراتور درب اتوماتیک

اپراتور درب اتوماتیک قیمت‌های مختلفی داشته و هزینه نهایی آن تحت اثر پارامترهای مختلف تعیین می‌شود. از جمله از مواردی که در قیمت این وسیله تأثیر می‌گذارند عبارات‌اند از:

 • شرکت و برند سازنده
 • ایرانی یا وارداتی بودن اپراتور
 • تجهیزاتی که در ساخت اپراتور به‌کاررفته است
 • قیمت ارز
 • و…

اگر شما هم می‌خواهید اپراتور درب اتوماتیک خریداری کنید، بهتر است برندهای مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و سر آخر با در نظر گرفتن قیمت آن‌ها به خرید اقدام کنید. شایان ذکر است که شرکت ادورا به عنوان وارد کننده و نماینده رسمی اپراتور درب‌های اتوماتیک، کیفیت بالای محصولات، اصالت محصول و قیمت اقتصادی آن را تضمین می‌کند. از این رو می‌توانید با خیال راحت از اپراتورهای شرکت ادورا بهره ببرید.

امروزه درب‌های اتوماتیک به دلیل ویژگی‌های بسیار و کارایی که دارند، مورد توجه عموم مردم قرار گرفته‌اند و بسیاری از افراد برای درب‌های مجتمع‌های تفریحی، ورزشی، فرودگاه‌ها، پایانه‌های مسافربری، هتل‌ها و مسافرخانه‌ها و … از این درب‌ها استفاده می‌کنند. اپراتور یکی از اجزای اصلی و بسیار مهم این درب‌ها است به‌گونه‌ای که کارایی درب ارتباط مستقیمی با اپراتور دارد. شما می‌توانید از فروشگاه‌ها و برندهای مختلفی به خرید اپراتور درب اتوماتیک اقدام کنید و یا قطعات آن را بر روی درب مونتاژ کنید. اما بد نیست بدانید که شرکت ادورا به عنوان وارد کننده و نماینده رسمی اپراتور درب‌های اتوماتیک شناخته می‌شود و حتی اپراتورهای داخلی نیز توسط تکنسین‌های این شرکت مونتاژ می‌شوند. از این رو با خرید از شرکت ادورا می‌توانید از کیفیت برتر محصولات و قیمت اقتصادی آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

شرکت مهندسی آدورا نماینده دربهای رکورد و (RECORD) تورمکس(TORMAX) و آفا  (AFA) مفتخر است سه کمپانی از باسابقه ترین و با کیفیت ترین تولیدکننده های دربهای اتوماتیک جهان را به کارشناسان صنعت ساختمان کشور معرفی نماید.این شرکت با تکیه بر تجارب مدیران خود که جزو قدیمی ترین افراد شاغل در زمینه درب های اتوماتیک در ایران می باشند اقدام به بررسی جامع شرکت های تولید کننده درب اتوماتیک در نقاط مختلف جهان خصوصا اروپا نموده و با توجه به جوانب مختلف، این سیستم ها را برای ارائه به بازار ایران انتخاب نموده است.

شایان ذکر است شرکت آدورا در جهت حمایت و جلب رضایت مشتریان اقدام به جذب نماینده گان با سابقه و متعهد در سراسر کشور نموده است تا بتواند گام موثری در جهت ارائه خدمات و پشتیبانی مناسب تر در راستای رضایتمندی مشتریان بردارد.

همچنین برخی از مشتریان که طی سال های اخیر، همکاری مستمر با شرکت آدرا در زمینه دربهای اتوماتیک شیشه ای را داشته اند می توان به بانک سامان که از مشتریان انحصاری و بانک قرض الحسنه مهر ایران و همچنین بانک شهر که طی 3 سال گذشته بیش از 50 شعبه و 50 شهر نت که توسط شرکت آدرا فراز آریا مجهز به درب های اتوماتیک شیشه ای شده است اشاره نمود که در انتها به برخی از این پروژه ها را می توان نام برد.

در این راستا طی آخرین همکاری که شرکت آدورا مفتخر به اجرا و تجهیز 50 شعبه از پروژه های شهرنت بانک شهر به درب های اتوماتیک شیشه ای شده است و به عنوان پیشرو اولین تجربه در پیاده سازی پروژه های شعب 42 ساعته بانک شهر پیشرو می باشد و از آنجائیکه در صنعت درب های اتوماتیک شیشه ای ارائه خدمات و پشتیبانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد،شرکت آدورا تمام تلاش خود را در ارائه بهترین خدمات به صورت شبانه روزی (حتی در روزهای تعطیل) در راستای جلب رضایت کارفرما تا کنون انجام داده است.

شرکت آدورا با تکیه بر تجارب کسب شده در اجرای اولین فاز پروژه های شهر نت، اقدام به تهیه و آماده سازی طرح توجیهی در راستای استاندارد سازی کلیه درب های اتوماتیک شیشه ای در جهت ارتقاء سطح کیفی و یکپارچه سازی اطلاعات صحیح فنی مانند استفاده و یا عدم استفاده از بعضی آپشن های موجود در درب های اتوماتیک و همچنین مزایا و معایب کاربرد آنها با در نظر گرفتن ارکان و معیارهای اصلی در ساخت این کیوسک ها از جمله حفظ امنیت که از فاکتور های اصلی در بخش تردد افراد می باشد نموده است.