اطلاعات عمومی درب های اتوماتیک

درب اتوماتیک در ایران

 • [heading text=”تاریخچه ورود درب اتوماتیک به ایران و دگرگونی های ایجاد شده در دربهای اتوماتیک در طی گذر زمان:
  ” tag=”h2″ align=”left”]

  در سال های نخست ورود درب اتوماتیک به ایران، این دربها به طور کامل به صورت صنعتی طراحی و عرضه می شدند. همچنین باز و بسته شدن درب اتوماتیک نیز با کمک نیروی باد انجام می شد که به این سیستم ها اصطلاحاً پنوماتیک گفته می شد.

  دربهای اتوماتیک مذکور تا سال 1387 رواج گسترده ای داشتند و بیشتر از سایر انواع مشابه مورد استقبال و استفاده قرار می گرفتند، اما به تدریج این دربهای اتوماتیک نیز از عرصه رقابت کنار رفته و جای خود را به انواع دیگری از درب اتوماتیک موجود در دور رقابتی بازار واگزار نمودند.

  اما با ورود سیستم الکترومکانیک به ایران و همچنین رقابت شدید در بازار بر سر آنها، قیمت درب اتوماتیک تنزل چشم گیری پیدا کرده و دربهای اتوماتیک مذکور از لیست کالاهای تجملی و گران قیمت خارج شدند و این امر باعث شد تا اکثر ساختمان های در حال ساخت شروع به استفاده از درب اتوماتیک نمایند تا علاوه بر فراهم آوردن آسایش، ایمنی بیشتری نیز برای عابران فراهم نمایند.

  شایان ذکر است که بر خلاف هر آنچه در مورد امنیت پایین درب اتوماتیک گفته می شود، دربهای اتوماتیک در صورتی که به شکل استاندارد و با رعایت اصول ایمنی نصب و راه اندازی شوند از امنیت بسیار زیادی برخوردار خواهند بود. همچنین با توجه به امکان نصب و استفاده از دوربین ها و دزدگیر های امنیتی در ساختمان ها، امنیت حاکم در اثر استفاده از این سیستم ها چندین و چند برابر خواهد شد.

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *