شرکت مهندسی آدورا فراز آریا دوستدار همیشگی طبیعت
درب اتوماتیک مثلثی آدورا

هر آنچه قبل از خرید درب اتوماتیک مثلثی باید بدانیم.

در این مقاله، ما به اصول مختلف درب اتوماتیک مثلثی ، از جمله کاربردها، اجزا، مزایا و معایب، فرایند نصب، عوامل موثر بر قیمت و نکات مفید برای خرید معرفی خواهیم کرد. آیا شما در نظر دارید درب اتوماتیک  نصب کنید یا فقط میخواهید دانش خود را در این زمینه افزایش دهید، این راهنما تمام اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار خواهد داد.

کاربرد درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی

درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی به دلیل طراحی و عملکرد خاص خود در محیط های مختلفی کاربرد دارند. در زیر برخی از کاربردهای رایج این درب ها را مشاهده می کنید.
درب مثلثی یا همان درب زاویه دار یک ترکیب جالب از درب اسلایدینگ یا کشویی بوده که به صورت زاویه دار نصب میشود این  درب بی شک یکی از زیباترین درب های اتوماتیک به شمار میاد. این درب در ساختمان های مجلل بسیار چشمگیر میباشد. شما با استفاده از درب مثلثی برای ساختمان خود بی شک بی نقص ترین درب را انتخاب کرده اید .

درب اتوماتیک مثلثی

ساختمان های تجاری

درب های اتوماتیک شیشه ای مثلثی اغلب در ساختمان های تجاری مانند مجتمع های خرید، هتل ها، رستوران ها و ساختمان های اداری نصب می شوند. این درب ها علاوه بر ایجاد ورودی زیبا و مدرن، دسترسی آسان و سریع برای بازدیدکنندگان را فراهم می کنند.

فروشگاه های خرده فروشی

فروشگاه های خرده فروشی از درب های اتوماتیک شیشه ای مثلثی برای افزایش جذابیت نمای فروشگاه و ایجاد ورودی پذیرایی برای مشتریان استفاده می کنند. این درب ها به جریان پیاده راحت و بی درز اجازه می دهند و قابلیت سفارشی سازی برای نمایش پیام های تبلیغاتی یا برندینگ را دارا هستند.

مؤسسات عمومی

درب های اتوماتیک شیشه ای مثلثی می تواند در مؤسسات عمومی مانند بیمارستان ها، دانشگاه ها و ساختمان های دولتی یافت شود. این درها به ایجاد دسترسی آسان برای افراد معلول و بهبود محیط مورد استفاده برای همگان کمک می کنند.

ساختمان های مسکونی

در ساختمان های مسکونی ارتقاع بالا، درب های اتوماتیک شیشه ای مثلثی جهت اضافه کردن شیک و راحتی نصب می شوند. این درب ها به راحتی عمل می کنند و ساکنان را قادر می سازد به سادگی وارد و خارج شوند.

 

درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی

اجزای سازنده درب اتوماتیک مثلثی

برای درک عملکرد درب های اتوماتیک شیشه ای مثلثی، مهم است با اجزای کلیدی آنها آشنا شوید. اجزای درب اتوماتیک شامل فریم پنل های شیشه ای  بابرینگ ، اپراتور درب می‌باشد. هرکدام از این اجزا نقش مهمی در کارکرد درب ایفا میکند و انتخاب این اجزا باید دارای کیفیت مطلوبی داشته باشد تا درب به درستی عمل کند .

پانل های شیشه

پانل های شیشه اصلی درب های اتوماتیک شیشه ای مثلثی را تشکیل می دهند. این پانل ها معمولاً از شیشه های نشکن یا لمینیت تشده تهیه می شوند تا مقاومت و ایمنی بیشتری داشته باشند. پانل های شیشه به طور دقیق برای سازگاری با شکل مثلثی طراحی شده اند و اغلب شفاف یا تیره هستند تا با زیبایی کلی مطابقت داشته باشند.

فریم درب اتوماتیک مثلثی

فریم، پانل های شیشه را پشتیبانی می کند و پایداری ساختاری درب را فراهم می کند. این قاب معمولاً از آلومینیوم یا استیل ضد زنگ ساخته می شود که برای مقاومت در برابر خوردگی و دوام شناخته شده اند. قاب برای سازگاری با شکل مثلثی طراحی شده است و ممکن است دارای عناصر زیبایی اضافی باشد.

بلبرینگ و سیستم های محوری درب اتوماتیک مثلثی

درب های اتوماتیک شیشه ای مثلثی با بلبرینگ ها و سیستم های محوری برای امکان باز و بسته شدن آسان مجهز شده اند. این اجزا مطمئن می شوند که درب به صورت سریع و بدون مشکل عمل می کند در حالی که استحکام و ایمنی را حفظ می کند.

دستگاه اتوماتیک درب درب اتوماتیک مثلثی

  دستگاه اتوماتیک درب مسئول عملکرد اتوماتیک درب شیشه ای مثلثی است. این دستگاه شامل حسگرها، موتورها و سیستم های کنترلی است که حرکت را تشخیص می دهند، عملکرد درب را فعال می کنند و در حین عملکرد ایمنی را تضمین می کنند.

مزایا و معایب درب اتوماتیک مثلثی

مانند هر ویژگی معماری دیگری، درب های اتوماتیک شیشه ای مثلثی دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.باید تمامی این موارد آشنا باشیم تا با نیاز های موردنظر خودمان بتوانیم بهترین انتخاب رو داشته باشیم  بیایید آنها را به تفصیل بررسی کنیم و :

مزایا درب اتوماتیک مثلثی

مواردی که میتوان گفت از مهمترین مزایا هستن  عبارتند از جلوگیری از ورود هوا یعنی توسط ۲ درب با سیستم کنترل دسترسی انجام می شود ، دارای سیستم کنترل تصویری است.،درب امنتی با میزان مقاومت معین wk2+wk3،قفل سریع :یعنی با فشار دادن یک دکمه در فورآ بسته می شود و دیگر باز نخواهد شد.،اتوماسیون ساختمان یعنی اتصال و ترکیب با سیستم موجود

درب اتوماتیک مثلثی بهترین انتخاب برای ایجاد جلوه بیشتر در بخش ورودی یک ساختمان مدرن است. این درب برقی می تواند به سمت داخل و یا خارج ساختمان باز شود.

مزایا و معایب درب اتوماتیک مثلثی

ظاهر مدرن و زیبا

درب های اتوماتیک شیشه ای مثلثی یک ظاهر شیک و مدرن ارائه می دهند که جلوه بصری فضا را بهبود می بخشد. شکل منحصر به فرد و طبیعت شفاف شیشه، به ایجاد یک فضای شیک و سرشار از شکوه کمک می کند.

نور طبیعی و شفافیت

این درب ها به نور طبیعی اجازه می دهند تا به داخل فضا نفوذ کند و شفافیت را فراهم می کنند.

ایجاد احساس فضای بزرگتر: شفافیت درب های شیشه ای مثلثی باعث به وجود آمدن احساسی از فضای بزرگتر می شود. این درب ها به درونی بیرونی فضا ارتباط بصری ایجاد می کنند و مکان را بازتر و گسترده تر به نظر می رسانند.

انرژی مثبت

طراحی شیشه ای مثلثی این درب ها باعث تزئین و شادی در فضا می شود. حضور نور طبیعی و نمایش خارجی محیط را احساسی مثبت و پویا می کند.

آسانی استفاده

عملکرد اتوماتیک درب ها به کاربران امکان استفاده آسان و راحت از آنها را می دهد. برای ورود و خروج از فضا نیاز به اعمال فشار یا باز کردن دستی نیست و این امر برای افرادی با ناتوانی یا کسانی که دست هایشان پر است، بسیار مفید است.

 

معایب درب اتوماتیک مثلثی

درب اتومایک مثلثی مانند همه ی درب های دیگر اتوماتیک شیشه ای دارای معایبی است که با دانستن این معایب تصمیم گیری ما برای خرید این درب ها راحتتر میکند . این معایب عبارتاند از:

هزینه بالا

یکی از معایب اصلی این درب هزینه بالای نصب و تهیه آنها است. این نوع درب ها با توجه به استفاده از شیشه و سیستم های اتوماتیک پیچیده، قیمت بالایی دارند که ممکن است برای برخی افراد قابل قبول نباشد.

نیاز به تعمیر و نگهداری مرتب

درب اتوماتیک مثلثی به دلیل استفاده از سیستم های مکانیکی و الکترونیکی، نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. همچنین، در صورت عدم تعمیر و نگهداری صحیح، عمر مفید و عملکرد این درب ها ممکن است کاهش یابد.

قابلیت شکست شیشه

استفاده از شیشه در درب های اتوماتیک منجر به آسیب پذیری بیشتر در برابر شکستگی می شود. در صورتی که شیشه در هنگام استفاده تحت تاثیر ضربه قرار بگیرد، ممکن است شکسته شود و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

محدودیت امنیت

شیشه ها معمولاً ضعیفتر از مواد دیگری مانند فلز هستند و درب های اتوماتیک مثلثی نیز در این باره استثنا نیستند. این می تواند به معنای محدودیت در امنیت و حفاظت از داخل فضا باشد.

نصب و اهیت نصب درب اتوماتیک مثلثی

برای نصب و بهره برداری صحیح از درب ، باید دقت لازم رو به عمل آورد زیرا علاوه بر انتخاب درب مناسب ، نصب درب اهمیت بسسیار بالایی دارد .در صورت نصب نامناسب درب به درستی عمل نخواهد کرد و باعث اتلاف انرژی و هزینه می‌شود

مراحل نصب درب اتوماتیک شیشه ای

برای نصب درب اتوماتیک مثلثی باید یکسری اقدامات و مراحل رو انجام داد تا درب به بهترین شکل ممکن نصب شود تا عمر مفید درب افزایش یابد و هزینه های جانبی کاهش پیدا کند . پس باید تمام این مراحل رو با دقت کافی و توسط متخصصین انجام شود. مراحل نصب به شرح زیر می‌باشد:

بررسی محل نصب

قبل از هر چیز، باید محل نصب درب را بررسی کنید. بررسی کنید که آیا محل مناسبی برای نصب درب وجود دارد و آیا محیط فضا برای نصب درب مناسب است.

 

انتخاب نوع و طرح درب

براساس نیازها و سلیقه خود، نوع و طرح درب را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که درب انتخابی با سبک و طرح دکوراسیون محیط سازگار باشد.

نصب قاب و پانل های شیشه

با استفاده از ابزار مناسب، قاب درب را در محل مورد نظر نصب کنید. سپس پانل های شیشه را با دقت و استحکام در قاب قرار دهید.

نصب سیستم اتوماتیک

سیستم اتوماتیک درب شامل حسگرها، موتورها و سیستم های کنترلی است. این سیستم را براساس دستورالعمل های تولید کننده نصب کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات به درستی متصل شده اند.

تنظیمات و تست

پس از نصب، سیستم اتوماتیک را تنظیم کنید تا درب به درستی باز و بسته شود. این شامل تنظیم حسگرها و سرعت درب است. سپس تست کاملی روی درب انجام دهید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل شود.

 

نگهداری و خدمات پس از فروش

برای حفظ عملکرد و طول عمر دراز درب اتوماتیک، نگهداری منظم و خدمات پس از فروش را بررسی کنید. از تعمیرات و تعویض قطعات آسیب دیده به موقع اطمینان حاصل کنید و همچنین نکات ایمنی را رعایت کنید.

با دنبال کردن این مراحل، می توانید درب خود را به طور موفقیت آمیز نصب کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت و راهنمایی برای خرید درب اتوماتیک مثلثی

امروزه شرکت های معروفی درب اتوماتیک را تولید می کنند . با توجه به کشور سازنده و میزان کیفیت قیمت درب اتوماتیک مثلثی متفاوت است . یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت درب تجهیزات درب می باشد. به همین دلیل به علت نوساناتی که در بازار وجود دارد ، قیمت درب اتوماتیک دارای نوسانات قیمت است .

قیمت درب اتوماتیک مثلثی

تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می گیرد. شامل اندازه و ابعاد ، جنس و کیفیت متریال ، طرح و طراحی ، سیستم اتوماسیون ،نصب و خدمات فروش ،  در زیر به برخی از این عوامل اشاره می کنیم.

اندازه و ابعاد

اندازه و ابعاد درب تأثیر زیادی بر قیمت آن دارد. درب های بزرگتر و با ابعاد خاص ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.

جنس و کیفیت متریال

جنس و کیفیت مواد استفاده شده در ساخت درب نیز تأثیر بسزایی بر قیمت دارد. مواد با کیفیت بالا معمولاً هزینه بیشتری دارند.

طرح و طراحی

طرح و طراحی درب نیز در قیمت آن تأثیرگذار است. طرح های خاص و متفاوت ممکن است قیمت را افزایش دهند.

سیستم اتوماسیون

نوع و کیفیت سیستم اتوماتیک درب نیز قیمت را تحت تأثیر قرار می دهد. سیستم های پیشرفته با امکانات بیشتر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

نصب و خدمات پس از فروش

هزینه نصب و خدمات پس از فروش نیز باید در محاسبه قیمت در نظر گرفته شود. خدمات پس از فروش خوب می تواند هزینه های مربوط به تعمیرات و نگهداری در آینده را کاهش دهد.

راهنمایی برای خرید درب اتوماتیک مثلثی

برای خرید درب اتوماتیک مثلثی، نیاز به راهنمایی است تا شما بتوانید بهترین مدل و با بهترین کیفیت و با قیمت مناسب انتخاب کنید  موارد زیر را برای راهنمایی خرید درنظر داشته باشید مد نظر داشته باشید:

انتخاب طرح و طراحی

طرح و طراحی درب را بر اساس سلیقه و سبک دکوراسیون محیط انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که طرح انتخابی با سلیقه شما سازگار است.

بررسی کیفیت مواد

مواد استفاده شده در ساخت درب را مورد بررسی دقیق قرار دهید. از جنس و کیفیت بالای مواد اطمینان حاصل کنید تا دوام و مقاومت در طولانی مدت را تضمین کنید.

بررسی سیستم اتوماسیون

سیستم اتوماتیک درب را بررسی کنید و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید. همچنین، امکانات و قابلیت های مورد نیاز خود را در سیستم انتخاب کنید.

مشاوره با تولیدکننده یا نصاب

در صورت نیاز، با تولیدکننده یا نصاب مربوطه مشورت کنید. آنها می توانند به شما راهنمایی های مفیدی در خصوص انتخاب و نصب درب ارائه کنند.

مطالعه نظرات و بررسی ها

قبل از خرید، نظرات و بررسی های دیگران را در مورد مدل و برند مورد نظر خود مطالعه کنید. این می تواند به شما در انتخاب صحیح کمک کند.

با رعایت این راهنمایی ها، می توانید درب مناسبی برای فضای خود پیدا کنید و از مزایا و امکانات آن بهره مند شوید.

تفاوت درب اتوماتیک مثلثی و درب اتوماتیک کشویی

عملکرد این دو درب بسیار شبیه به هم می باشد و هر دو به صورت کشویی باز و بسته می شوند . تنها تفاوت درب ها در ظاهر آنهاست . درب کشویی به صورت خطی عمل می کند و دارای حسگر خطی می باشد ، درب مثلثی به صورت زاویه دار عمل می کند و از حسگر ماکروویوی برخوردار است .

عملکرد درب مثلثی یا درب زاویه دار مشابه دیگر درب های اتوماتیک کشویی می باشد اما با این تفاوت  که به صورت مثلثی با در نظر گرفتن زاویه خاصی طراحی می شوند.

درب های اتوماتیک مثلثی ( درب زاویه دار ) در عین حال که فضای کمی را اشغال می کنند وقتی باز می شوند عرض وسیع و زیادی از ورودی را برای شما ایجاد می کنند.نحوه باز و بسته شدن این درب های اتوماتیک مانند درب کشویی با لغزیدن لت های درب به کناره ها می باشد. درب های اتوماتیک مثلثی بسته به معماری ساختمان می توانند به داخل ساختمان یا به سمت بیرون ورودی ساختمان زاویه دار باشد و ایجاد تمامی زوایا امکان پذیر است،( ۹۰ تا ۲۷۰۰ درجه ) و هیچ محدودیتی در اندازه زاویه درب وجود ندارد(چشم سوم درب اتوماتیک.)

سوالات متداول درب اتوماتیک مثلثی

سوال 1: آیا درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی قابل استفاده در محیط های خارجی است؟

پاسخ: بله، درب می تواند در محیط های خارجی نیز استفاده شود. با انتخاب مواد مناسب و مقاوم در برابر عوامل جوی، می توان دربی را ایجاد کرد که بتواند در برابر باران، باد و تغییرات دمایی مقاومت کند.

 

سوال 2: آیا درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی امن است؟

پاسخ: بله، درب می توانند ایمن باشند. با استفاده از سیستم های اتوماتیک موثر، حسگرهای ایمنی و استفاده از شیشه های ایمنی، امنیت درب تضمین می شود. همچنین، رعایت نکات ایمنی و مراقبت از درب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

سوال 3: چقدر هزینه نصب درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی است؟

پاسخ: هزینه نصب درب مثلثی بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله اندازه درب، جنس و کیفیت مواد، نوع سیستم اتوماتیک و خدمات پس از فروش. به طور کلی، نصب درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی هزینه بالایی دارد که باید با بودجه خود هماهنگ شود.

 

سوال 4: آیا نیاز به تعمیر و نگهداری مداومی برای درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی وجود دارد؟

پاسخ: بله، درب نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. بررسی و تعویض قطعات آسیب دیده، تنظیم سیستم اتوماتیک و نگهداری از شیشه ها از جمله فعالیت های لازم در طول عمر درب هستند.

 

سوال 5: چگونه می توانم درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی را تمیز کنم؟

پاسخ: برای تمیز کردن درب ، می توانید از آب و صابون ملاقاتی استفاده کنید. ابتدا شیشه ها را با محلول آب و صابون پاک کنید و سپس با یک پارچه نرم و تمیز خشک کنید. در صورت لزوم، می توانید از مواد شیشه پاک کننده مخصوص استفاده کنید.

 

سوال 6: آیا می توان درب اتوماتیک مثلثی را به صورت دستی نیز باز و بست؟

پاسخ: بله، بسیاری از درب های اتوماتیک شیشه ای این تمان رو دارد

فهرست مطالب

ارتباط با ما

تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان خواجه عبداله انصاری، کوچه نورمحمدی

02125945

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *