شرکت مهندسی آدورا فراز آریا دوستدار همیشگی طبیعت

درب دیتاسنتر

 • دیتا سنتر، مرکزی است که تجهیزات IT و خدمات شبکه های اینترنتی مانند سرویس های وب را فراهم می کند. در، دیتا سنتر عملیات فناوری اطلاعات که به عنوان قلب کسب و کار های نوین شناخته می شوند، مدیریت و ذخیره می شوند. توانایی دیتا سنتر در هماهنگی برای خدمات به طور مداوم و بدون وقفه بسیار مهم و حیاتی میباشد. علی رغم نقش حیاتی که مراکز دیتا سنتر در اجرای موثر بسیاری از خدمات اینترنتی دارند، بسیار پنهان و ناشناخته باقی مانده اند. خیلی از شرکت ها تا زمانی که مراکز داده و اتاق سرورها به درستی کار خود را انجام می دهند، به اهمیت وجود این مراکز پی نخواهند برد.

  یک دیتا سنتر به دلیل نقش مهمی که در تکنولوژی مدرن ایفا می کند. باید به دقت تحت نظارت و کنترل باشد و بسیار منطقی و به جا است که شرکت ها منابعی را به منظور بالا بردن امنیت این واحد ها تخصیص دهند. این منابع باید در جهت کنترل ورود و خروج افراد به این واحدها و همچنین مدیریت مناسب تجهیزات به کار رفته و کاهش خطر آتش سوزی هزینه شوند.. به دلیل حساس بودن این محل باید تمام استاندارد های بین المللی برای این اتاق به کار برود.

  ضرورت استفاده از درب ضد حریق دیتاسنتر

  با توجه به فشردگی تجهیزات الکتریکی به کار رفته در مراکز دیتا سنتر و همچنین حجم زیاد استفاده شده از سیم ها و کابل ها که خود منبع تولید گرما هستند، این مراکز همواره در معرض تهدید آتش سوزی قرار دارند. آسیب دیدن مراکز دیتا سنتر می تواند تاثیر بسیار مخربی برای شرکت و مشتریان داشته باشد. این آسیب می تواند تا حدی جدی باشد که باعث از دست دادن دائمی اطلاعات حیاتی شرکت شود.

  بهترین راه به منظور حفاظت و پیشگیری از آتش احتمالی ایجاد شده در اتاق سرور، استفاده صحیح و اصولی از درب ضدحریق اتاق سرور می باشد. این درب ها علاوه بر ایجاد امنیت کامل برای تجهیزات اتاق سرور می تواند در صورت وقوع آتش سوزی این اطمینان را حاصل نماید که دود و شعله آتش درون یک محیط کوچک باقی می ماند و بدین ترتیب از وارد شدن خسارت به سایر اموال و افراد جلوگیری کند.

  نمونه درب ضد حریق دیتاسنتر

  شرکت مهندسی آدورا فراز آریا

  مشاوره و خرید

  برای مشاوره و خرید از محصولات آدورا با ما در ارتباط باشید.

  02125945

  مشاوره رایگان آنلاین

  1280
  تعداد مشتریان
  2200
  تعداد پروژه ها

  درب ضد حریق دیتاسنتر هوشمند

  درب های ضدحریق مخصوص اتاق سرور به گونه ای طراحی شده است که می توانند نقش قابل توجهی در امنیت و ایمنی تجهیزات موجود در این مراکز ایفا کند. بدین صورت که با نصب و بکارگیری سیستم های خاص امنیتی بر روی این درب ها می توان اجازه ورود و خروج افرادی خاص را به اتاق سرور فراهم کرد. این اتفاق می تواند از طریق کارت های شناسایی مخصوص و یا اسکن های مخصوص احراز هویت ایجاد شود، که به سیستم های قفل این درب ها متصل می شوند.

  مشخصات فنی

  • جنس درب اتاق دیتا سنتر فلزی می باشد.
  • قطر درب با توجه به درخواست مشتری می تواند تغییر کند.
  • روکش این گونه درب ها رنگ الکترو استاتیک می باشد.
  • نوع قفل و دستگیره درب ایمنی ضد حریق ، ایرانی / ترک / ایتالیایی می باشد.
  • وزن درب های ایمنی 100 تا 120 کیلوگرم می باشد.
  • نوع چهارچوب با توجه به درخواست مشتری ساده / کشویی تغییر می یابد.
  • ابعاد درب ایمنی اتاق سرور با توجه به درخواست مشتری قابل تغییر است.

  پروژه های درب ضد حریق آدورا

  سوالات متداول

  استانداردهای درب اتاق سرور کدام هستند؟

  درب های دیتاسنتر باید دارای گواهینامه کند سوزی و مقاومت در برابر آتش و حریق از سازمان آتش نشانی باشند. همچنین درب اتاق سرور باید علامت استاندارد ایران را نیز دارا باشد.

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فهرست مطالب

  ارتباط با ما

  تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان خواجه عبداله انصاری، کوچه نورمحمدی

  02125945

  آخرین مقالات

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *