رگلاژ درب ضد حریق

هدف از رگلاژ درب حریق تنظیم آرام‌بند و پنیک و دستگیره هست . رگلاژ آرام‌بند ضد حریق فرایندی است که طی آن فرد متخصص بادانش و مهارت خود متناسب با نوع و وزن درب سرعت بسته شدن به‌وسیله آرام‌بند را که تأثیر زیادی در دود بند شدن درب و بالا بردن ایمنی درب در برابر حریق دارد تنظیم می‌کند. همان‌طور که گفته شد رگلاژ درب ضد حریق مربوط به آرام‌ بند می‌شود حال این سؤال مطرح می‌شود که آرام‌بند درب ضد حریق چیست؟ به همین منظور به‌صورت مختصر به بررسی آرام‌ بند درب ضد حریق می‌پردازیم.

آرام‌بند درب ضد حریق چیست؟

در ضد حریق دارای استانداردهای متخصص هست که در هنگام نصب باید به آن‌ها توجه بسیار زیادی شود، آرام‌بندهای دو زمانه یکی از بخش‌های اصلی این درب ضد حریق هستند. آرام بند درب ضد حریق صرفاً بر روی این نوع درب‌ها نصب‌شده و از اصلی ترین قسمت‌ها در تضمین عملکرد صحیح درب‌های ضد حریق محسوب می‌شود. آرام بند درب ضد حریق باعث می‌شود که در شرایط اضطراری به آسانی و با صرف انرژی کمی باز شود و بعد برای جلوگیری از گسترش آتش و سرایت آن به بخش‌های دیگر، به‌سرعت بسته شود.

همان‌طور که گفته شد آرام بند نقش مهمی در ایمنی و کیفیت درب ضد حریق دارد پس باید در زمان رگلاژ درب ضد حریق دقت بسیار زیادی داشت. عملکرد کند و نادرست آرام بند درب ضد حریق باعث سرایت آتش به بخش‌های دیگر ساختمان و در نتیجه به خطر افتادن جان افراد می‌شود.

نصب آرام بند و رگلاژ درب ضد حریق

تکنسین‌های با تجربه آدورا قبل از نصب آرام بند به صورت دقیق، وضعیت درب را به‌خوبی بررسی نموده و از روان بودن، تنظیم بودن و نصب صحیح درب ضد آتش سوزی اطمینان حاصل می‌کنند. پس نصب آرام بند، لازم است درب را باز و کرد تا از درستی عملکرد آرام بندها مطمئن گردید.

مشاوره و استفاده از افراد و تکنسین‌های ماهر و توانمند علاوه بر اینکه ایمنی را چند برابر افزایش می‌دهد باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها هم می‌شود. کارشناسان ما در آدورا با چندین سال سابقه درزمینهٔ فروش درب اتوماتیک و خدمات آن، فروش درب ضد حریق و خدمات درب ضد حریق آماده خدمت‌رسانی به شما مشتریان می‌باشند تا شما خریدی امن را تجربه کنید.