مشخصات فنی درب ضد حریق شرکت مهندسی آدرا فراز آریا با تایید سازمان آتش نشانی کلیه شهرهای ایران شامل تهران، مشهد، همدان، اراک، تبریز، اصفهان، شیراز و کیش به شرح ذیل می باشد :

۱٫ درب ضد حریق فلزی با تاییده آتش نشانی دارای درب به همراه چهارچوب فلزی می باشد و ضخامت چهارچوب فلزی ۱٫۵ تا ۲ میلی متر از ورق های های فولادی می باشد که تمام این موارد توسط واحد آتش آزمایشگاه راه و مسکن و شهرسازی مورد آزمایش قرارگرفته و مورد تائید سازمان آتش سازمان آتش نشانی قرار گرفته است.
۲٫ ورق های فلزی در داخل لنگه درب نیز از صفحات فولادی با ضخامت ۱٫۲۵ تا ۱٫۵ میلی متر ساخته می شود. در داخل لنگه فلزی نیز استراکچر خاصی وجود دارد به این ترتیب که در قسمت هایی از درب که یرآق آلات و لولای درب ضد حریق فلزی نصب می شود شبکه فلزی داخلی تقویت می شود. البته قابل ذکر است

که شبکه داخلی ورق های فولادی هیدروکربن علاوه بر بحث مقاومت ، موضوع نگهداری و ثابت نگه داشتن مواد داخل در ضد حریق نیز مطرح می باشد که این مواد از قبیل پشم سنگ یا پشم سرامیک می باشد.
۳٫ مهمترین ماده در داخل درب ضد حریق فلزی ، پشم سنگ یا پشم سرامیک استاندارد بدون مواد مضر می باشد که دانسیته ۸۰ تا ۱۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب را دارد و از دمای ۸۵۰ درجه تا ۱۲۰۰ درجه سیلیسیوس در برابر گرما مقاومت دارد. این پشم سنگ علاوه بر داشتن گواهینامه استاندار از سازمان استاندارد ایران دارای درجه A استاندار نیز می باشد.
۴٫ رنگ رویه درب و چهارچوب از که بصورت رنگ پاشی کوره ایی به روش الکترواستاتیک (قطب های منفی و مثبت جریان الکتریکی بر روی ورق فولادی) صورت می گیرد.
۵٫ از یرآق مورد استفاده می توان به دستگیره Anti panic و لولای مخصوص درب های ضد حریق، آرام بند ، نوار دودبند و دستگیره پشت نام برد که همه ی این موارد توسط سازمان آتش نشانی مورد تایید قرار گرفته است. درزگیر دور لنگه درب نیز نقش بسزایی در جلوگیری از خروج گازها سمی و دود در ساختمان مشتعل دارد و علاوه بر این بدلیل جلوگیری از ورود اکسیژن به محیط باعث کند شدن پروسه اشتعال می شود.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

+ 74 = 79