محصولات, چوب پلاست

چوب پلاست

پلی وود یا چوب پلاستیک (WOOD PLASTIC COMPOSITE) که به اختصار W.P.C  نامیده میشود ، کامپوزیتهایی هستند که از اختلاط تراشه یا پودر چوب و مواد پلیمری مانند پلی اتیلن (P.E) ، پلی پروپیلن (P.P) و پلی استر بهمراه افزودنیهای گوناگونی همانند رنگهای مخصوص مقاوم در برابر سایش و اشعه فرا بنفش تابش آفتاب، پایدار کننده ها و پر کننده ها، مواد ضد کپک و قارچ، مواد خود اطفا، سایر مواد مورد نیاز تشکیل گردیده است. البته در محصولات تولید شده در کشورهای پیشرفته و همچنین در چوب پلاستیک تولیدی شرکت مهندسی آدورا از پلی استر بدلیل آثار مخرب زیست محیطی و گازهای سمی حاصل استفاده نمی گردد.مواد ذکر شده فوق در اکسترودر (کو اکسترودر جهت تولید نسل سوم چوب پلاستیک)  طبق فرآیند اکستروژن مخلوط و خمیر حاصل با عبور از قالبهایی با سطح مقطح متفاوت به شکل مورد نظر در می آیند.

کاربردهای چوب پلاست

با توجه به مقاومت بالای کامپوزیتهای چوب پلاستیک در برابر رطوبت و تابش مستقیم آفتاب این محصول بیشتر در فضاهای خارجی ساختمانها و با کاربردهای متفاوتی استفاده می گردند :

 • نمای خارجی و داخلی
 • کفپوش داخلی و خارجی مانند بالکنها و تراس ، کف حیاط ، دور استخر
 • طراحی و ساخت آلاچیق های فضای باز
 • روف گاردن ساختمانها و ویلاها
 • مبلمان و فلاور باکس و سایر محصولات مورد استفاده در فضای باز
 • آلاچیق ، پرگولا ، گزیبو فضای باز

انواع پروفیل های چوب پلاست

شرکت مهندسی آدورا فراز آریا ارائه دهنده انواع پروفیل های چوب پلاست

شرکت مهندسی آدورا فراز آریا

مشاوره و خرید

برای مشاوره و خرید از محصولات آدورا با ما در ارتباط باشید.

02125945

عضویت در خبرنامه

117
تعداد مشتریان
425
تعداد پروژه ها

نمونه کاربرد چوب پلاست

همراه همیشگی شما از مشاوره تا طراحی

مزایای چوب پلاست

WPC دارای شکا ظاهری چوب بوده ولی ماهیت فیزیکی و شیمیایی آن کاملا متفاوت و مقاوم تر از چوب بوده، در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی گوناگون دارای دوام بیشتر می باشد که این قابلیت برتر باعث می گردد هزینه اضافه و جانبی برای کارفرمایان حاصل نگردد زیرا حفظ و نگهداری آن نسبت به پروفیلهای چوبی بسیار بالاتر است.

کامپوزیت‌های چوب پلاست دارای مزایای بسیاری هستند، از مهترین این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود قطعات و خرده چوب‌ها باعث افزایش استحکام نهایی محصول می‌شود. از طرف با توجه به بالابودن قیمت پلیمر‌های مورد استفاده می‌تواند به کاهش هزینه‌ی تولید نهایی بی‌انجامد.
 • حضور پلیمر در کنار چوب می‌تواند قدرت تحمل آن در مقابل ضربه و تنش‌های ناگهانی را افزایش دهد که مسبب دوام بالای آن می‌شود.
 • پلاستیک و یا همان پلیمر مورد استفاده این امکان را فراهم می‌کند که جذب آب در آن به حداقل برسد و در نتیجه محصول نهایی در مقابل میکروب‌ها و آنزیم‌ها در امان بماند و همچنین در مرحله‌ی بعد هزینه‌ی تعمیر و نگه داری را کاهش دهد.
 • پلیمر و چوب در کنار یکدیگر می‌تواند ترکیبی را ایجاد کند که عاری از هر گونه خراش باشند. عدم پذیرش خراش مسبب اطمینان خریدار از حفظ ساختار محصول خریداری شده تا سال‌ها می‌شود.
 • یکی از بزرگترین مزیت‌های استفاده از کامپوزیت‌های چوب پلاست دوستدار محیط زیست بودن آن است. استفاده از کامپوزیت چوب پلاست به نوعی می‌تواند به طبیعت نیز کمک کند، زیرا با توجه به قابل بازیافت بودن، از استفاده بیش از حد چوب در ساختمان‌ها جلوگیری می‌کند. درخت کمتری قطع می‌شود. جنگل‌های کمتری نابود می‌شوند. علاوه بر این تمامی پسماندهای باقی مانده از کامپوزیت چوب پلاست قابلیت استفاده و باز تولید را نیز دارند که این مهم نیز می‌تواند یکی از عوامل کمک به طبیعت و محیط زیست پیرامون ما باشد.

پروژه های چوب پلاست آدورا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *