شرکت مهندسی آدورا فراز آریا دوستدار همیشگی طبیعت

این کد خطا به عنوان خطای قفل شناخته می شود که در این حالت درب باز نمی گردد. برای رفع مشکل ابتدا حالت کلید تعیین وضعیت را تغییر داده و از حالت قفل خارج نمائید. در صورت باز نشدن قفل درب را روی حالت دستی قرار داده و ضامن قفل را با دست آزاد کنید و  درب را به حالت اتوماتیک درآورید. سپس مجدد قفل را تست نمائید. در صورتی که مشکل برطرف نشد قفل در معیوب می باشد.

چشمی داخل بیش از 60 ثانیه فعال و درب باز می ماند. ابتدا دلیل فعال بودن چشمی را بررسی و سپس حالت درب را بر روی قفل قرار دهید پس از بسته شدن درب، حالت آن را به اتوماتیک تغییر دهید.

در اپراتورهای رکورد و ترمکس درب همچنان در همین حالت باقی می ماند اما می توان آن را به صورت دستی باز و بسته نمود البته در صورت وجود داشتن باطری یا UPS  درب قادر به باز و بسته شدن خواهد بود. در سیستم های AFA  با قطع شدن برق در کلیه حالات اپراتور،  وضعیت درب به حالت قفل تغییر یافته و درب قفل می گردد. البته در صورتی که سیستم دارای باطری یا UPS باشد درب می تواند به  حرکت عادی خود ادامه دهد.

سنسورهای استفاده شده در سیستم رکورد به صورت سوکت پاناسونیک  هستند که ابتدا از کنترل باکس ( سوکت J8 ) به سنسور داخل سوکت سمت چپ متصل می شود و از سوکت سمت راست سنسور داخل، خارج و به سوکت سمت چپ بیرون متصل می شود. در سوکت سمت راست سنسور بیرون که خالی است، سوکت جامپری که از ابتدا روی کنترل باکس و روی سوکت سنسور بوده است، قرار می گیرد.

این وضعیت در مواقعی اتفاق می افتد که شی یا مانعی جلوی چشمی یا در ناحیه دید چشمی قرار گیرد یا حساسیت چشمی بقدری بالا باشد که چشمی درب را نیز به عنوان یک مانع دریافت می کند. بدیهی است با رفع مانع و تنظیم درست چشمی مشکل برطرف می گردد.

این وضعیت می تواند یا به دلیل عدم رگلاژ درب رخ دهد یا به وجود مانع میان دو لت مانع از رسیدن آنها به یکدیگر می شود. با رگلاژ درب و رفع مانع مشکل برطرف می گردد.

قفل رگلاژ نیست یا قفل معیوب می باشد. در صورت معیوب بودن قفل باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام گردد.

علت آن وجود مانع در میان سنسور بین  درب یا عدم تنظیم چشمی های بالای درب می باشد.

صدا دادن درب می تواند علل متعددی از قبیل گیر مکانیکی، عدم رگلاژ تسمه، سفت بودن تفلون کف یا آسیب دیدن سطح مقطع داشته باشد که بسته به نوع ایراد، باید اقدام مناسب صورت گیرد.

این اتفاق دو دلیل می تواند داشته باشد : ریموت از مچ خارج شده است  یا ریموت رسیور معیوب می باشد.

این حالت ممکن است به دلیل قطع برق ورودی، اتصال در سیم کشی، سوختن فیوز یا معیوب شدن کنترل باکس بر اثر نوسان برق رخ دهد.

درب گیر مکانیکی دارد یا تنظیم کنترل باکس به درستی صورت نگرفته است.

تنظیم نبودن سنسورها و کنترل باکس از علل پیدایش این حالت می باشند.

ین وضعیت ناشی از معیوب بودن کنترل باکس یا معیوب بودن سنسور است.

صدای موتور می تواند به دلیل خراب بودن گیربکس موتور یا بلبرینگ های شافت موتور باشد که با تعمیر قابل حل می باشد.