شرکت مهندسی آدورا فراز آریا دوستدار همیشگی طبیعت

تفاوت ترمووود و چوب پلاست چیست؟

تعریف چوب پلاست و ترمووود!

  • چوب پلاست چیست؟ خیلی راحت از اسم چوب پلاست می‌توان دریافت که این متریال صنعتی در واقع ترکیبی از الیاف چوب و پلاستیک‌های بازیافتی است که شباهت بسیار زیادی به چوب طبیعی دارد (چوب پلاستیکی!).
  • چوب ترمووود چیست؟ (معنی ترمووود چیست؟) ترمووود در واقع چوب‌های طبیعی فرآوری شده با مکانیزم‌های حرارتی پیشرفته است که ماندگاری و استحکام بیشتری نسبت به سایر چوب‌ها دارند. 

احتمالا باید کنجکاو شده باشید که چرا اغلب نام ترمووود و چوب پلاست را با هم می‌شنویم؟ بدون شک این مسئله به ویژگی‌های مشابه و مزیت‌های این دو متریال مربوط می‌شود.

 

اجرای چوب پلاست یا ترمووود، کدوم بهتره؟

وقتی صحبت از انتخاب و مقایسه چوب پلاست و ترمووود به میان می‌آید، بدون شک باید از ویژگی‌های منحصر به فرد هر متریال و بررسی معایب آن‌ها سخن گفت.

ما فکر می‌کنیم که اصلی‌ترین ویژگی چوب پلاست را می‌توان دوستی با محیط زیست دانست. چرا؟ چون پلاستیک‌های بازیافتی به جای رها شدن در طبیعت و یا سوختن و آلوده نمودن محیط زیست، تبدیل به یک متریال بسیار پرکاربرد و محبوب می‌شوند که تا سال‌های سال قابل استفاده و بازیافت هستند و این مسئله برای طرفداران محیط زیست بسیار حائز اهمیت است.

و اما در مورد ترمووود اصلی‌ترین ویژگی ترمووود همان با دوام و طبیعی بودن آن است. هنوز هم خیلی‌ها علی‌رغم دوستی با محیط زیست باز هم نمی‌خواهند که مصنوعات صنعتی را جایگزین متریال‌های طبیعی و سنتی کنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند تا حس و حال چوب را علاوه بر ظاهرش تمام و کمال داشته باشند.

معایب ترمووود:

  1. قیمت ترمووود نسبت به قیمت چوب پلاست گران‌تر است (ولی ارزشش را دارد!)
  2. قطع درختان و تخریب جنگل‌ها برای تولید محصولات ترمووود
  3. اجرای ترمووود برای ساخت سازه‌های گرد و منحنی مناسب نیست

معایب چوب پلاست:

  1. متریال چوب پلاست نسبت به چوب در مقابل دما حساس‌تر است
  2. برخی از انواع وود پلاست (پلی‌پروپلین) برای استفاده در زمان بارش و مناطق مرطوب مناسب نیستند و ممکن است دچار تغییر حالت شوند

 

فهرست مطالب

ارتباط با ما

تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان خواجه عبداله انصاری، کوچه نورمحمدی

02125945

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *